Na początku 2016r. członkinie Chrząszczyków dołączyły masowo do AKS ZŁY, pierwszego demokratycznego i równościowego klubu piłkarskiego w Polsce.

Trenerką Złej drużyny kobiecej jest Danuta Wojciechowska, która swoje pierwsze kroki w tym fachu zrobiła na treningach Chrząszczyków Kobiecej Akademii Piłkarskiej. 

ZŁY jest ideowo nam bliski: w AKS ZŁYm drużyna męska i kobieca funkcjonują równolegle na tych samych zasadach: te same boiska, te same warunki, te same zasoby.

ZŁY wprowadził zmianę w polskim futbolu, nowy sposób zarządania i kibicowania, zasady fair play, równości i tolerancji. To dowód na to, że futbol bez komercji, korupcji, rasizmu i homofobii jest możliwy.

Sportowo ZŁY oznacza dla nas rozwój: możliwość gry w lidze, na pełnowymiarowych boiskach, w 11-osobowym składzie, itp.

AKS to duża grupa zapalonych aktywistów i aktywistek, mocne zaplecze. To dzięki nim drużyna funkcjonuje a my możemy się skupić w pełni na grze i na treningach.

Dołączyłyśmy do Złego, tworzymy razem pierwszy demokratyczny klub piłkarski w Polsce, ale Chrząszczyki dalej funkcjonują: przed nami turnieje jednodniowe, wyjazdy i inne antyseksistowskie, antyhomofobiczne projekty.

Zatem śledźcie naszą stronę i stronę Złego, bo to dobra strona piłki nożnej.