top of page

FOOTBALL UNDER COVER | Pokaz filmu i dyskusja

RKS "Gwiazda" i KS "Chrząszczyki" zapraszają na pokaz filmu dokumentalnego: FOOTBALL UNDER COVER, który miał premierę w 2008 roku w Niemczech.
Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=OyMc0bW_b8M

Jest to zapis z z przygotowań i podróży kobiecej drużyny piłkarskiej BSV Aldersimspor z Berlina do Teheranu, gdzie Niemki rozegrały mecz przeciwko reprezentacji Iranu. Film pokazuje przebieg organizacyjny oraz bariery biurokratyczne i polityczne, które Irankom i Niemkom udało się wspólnie pokonac w drodze do realizacji meczu. Z tej inicjatywy powstaje organizacja Discover Football.

Po filmie zapraszamy na dyskusję o politycznym i kulturowym wymiarze piłki nożnej, ale i sportu w ogóle. Zastanowimy się, czy takie inicjatywy nie wpisują się w postkolonialną, paternalistyczną postawę Zachodu wobec krajów rozwijających się. A może jest wręcz przeciwnie? Może takimi działaniami wspierają te kraje sprawiając, że głos uciśnionych i represjonowanych jest słyszalny na świecie?

Przy tej okazji, chcemy się wspólnie z Wami zastanowić, jak być dobrym sojusznikiem w sporcie. Jak poprzez sport okazywać wsparcie osobom wykluczonym, nie wykorzystując negatywnie swoich przywilejów i władzy.

Football Under Cover
Niemcy, 2008, 1h 26min
Napisy tylko w języku angielskim

Klubokawiarnia Eufemia

29/02/2016 godz. 19.30

bottom of page