top of page
Szukaj

Sport wolny od dyskryminacji. Relacja z warsztatów.

Zdjęcie autora: chrzaszczykichrzaszczyki

Za nami dwa dni intensywnej, inspirującej pracy, we wspaniałym gronie i bezpiecznej atmosferze. Poszerzyłyśmy swoją wiedzę na temat dyskryminacji i uprzedzeń. Analizowałyśmy zarówno konkretne przypadki, jak i własne doświadczenia, razem zastanawiałyśmy się nad rozwiązaniami, sposobem radzenia sobie z sytuacją kryzysową, opracowałyśmy dobre praktyki.



Warsztaty, w takiej formie i z różnorodną grupą odbyły się po raz pierwszy w Polsce. Temat dyskryminacji i barier w obszarze sportu jest słabo zbadany i praktycznie nie jest poruszany. Podczas warsztatów miałyśmy okazję przekonać się, że wykluczenie to szeroki i wieloaspektowy problem, obecny na każdym poziomie świata sportu - od związków i innych instytucji poprzez system szkolnictwa, uczelnie wyższe, kluby i stowarzyszenia oraz grupy nieformalne.



Jesteśmy w tym systemie dyskryminowane jako zawodniczki, trenerki, sędzie, działaczki, czy kibicki z racji płci, wieku, sprawności, języka, pochodzenia, ciała i innych przesłanek. Podczas warsztatów zadałyśmy też sobie pytania o to, czy same nie dyskryminujemy z tych samych przyczyn. To przekonało nas do tego, jak ważne jest dostarczyć trenerom i trenerkom sportowym narzędzia do zwalczania wykluczenia i zapobiegania barierom. Chciałybyśmy, żeby warsztaty takie jak te były integralną częścią ścieżek kształcenia i doskonalenia trenerskiego.



Dziękujemy uczestniczkom - trzem trenerkom piłkarskim, dwóm instruktorkom/ edukatorkom dyscyplin związanych z pracą z ciałem, trzem aktywnym piłkarkom, które planują rozpoczęcie kariery trenerskiej - za zaangażowanie i współpracę, za tworzenie wspaniałej atmosfery, za zaufanie nam i sobie nawzajem, dzielenie się swoimi historiami i doświadczeniami w sporcie i innych sferach życia.



Dziękujemy trenerkom Joanna Burzydło i Ewa Rutkowska za świetnie przygotowane i poprowadzone zajęcia.

Dziękujemy tłumaczkom Joanna Ciesielska i Magda Schromová za możliwość organizacji warsztatów dla grupy osób porozumiewających się w dwóch językach - polskim i PJM.

Na koniec dziękujemy Spółdzielnia Socjalna WOLA za bezbłędną współpracę, idealnie przygotowany lokal, dyspozycyjność i otwartość na wszystkie nasze zapotrzebowania i kolektywowi Słuszna Strawa za możliwość regenerowania się smacznymi, wegańskimi potrawami. Polecamy z całego serca zarówno Spółdzielnię jak i Słuszną Strawę: jak będziecie potrzebować lokalu na wydarzenie i usługi cateringowej wiecie do kogo uderzyć!

3 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

תגובות


bottom of page