Fundacja dla Wolności zaprasza trenerki sportowe i nauczycielki WF na bezpłatne warsztaty antydyskryminacyjne poświęcone tematyce pracy z drużynami i grupami sportowymi.
Każda drużyna i grupa sportowa składa się z osób o różnym pochodzeniu i doświadczeniu a mechanizmy wykluczenia i dyskryminacji mogą się uaktywniać podczas życia drużyny, w trakcie treningów i zawodów.
Zapraszamy na bezpłatne warsztaty, które wyposażą osoby uczestniczące w wiedzę niezbędną do lepszego rozumienia mechanizmów wykluczenia. Przyjrzymy się zagadnieniom wykluczenia i dyskryminacji, przeanalizujemy konkretne przypadki ze świata sportu, od piłki nożnej po hokej na lodzie i inne dyscypliny drużynowe i indywidualne, zbadamy relacje zachodzące między grupami mniejszościowymi i większościowymi. Z jednej strony warsztat będzie okazją do refleksji nad własnym doświadczeniem, a z drugiej – inspiracją do wspólnego opracowania i wypróbowania różnych sposobów reagowania na wykluczenie i dyskryminację.
Kiedy? 3 i 4 lipca 2021, godz. 10-18.
Gdzie? Spółdzielnia Socjalna „Wola”, ul. Smocza 3A, Warszawa.
Lokal jest dostępny dla osób poruszających się na wózku. Podczas warsztatów zapewnimy tłumaczenie z/na PJM.
Formularz zgłoszeniowy: https://www.fundacjadlawolnosci.org/sport-wolny-od-dyskryminacji-warsztaty/
Miejsca ograniczone: liczy się kolejność zgłoszeń!
Prowadzące:
Joanna Burzydło – od dziecka związana ze sportem, głównie drużynowym, aktualnie odkrywa dla siebie dyscypliny indywidualne, wytrzymałościowe. Organizowała i prowadziła warsztaty rowerowe dla kobiet i dziewczyn w Dziewczyńskim Centrum Mocy. Koncentruje się na wzmacnianiu pozycji i znaczenia kobiet uprawiających sport oraz na szerzeniu idei równości i dostępności w sporcie. Przez kilka lat związana z Krakowskim Klubem Sportowym KKS Krakersy, którego misją było stworzenie bezpiecznej przestrzeni do uprawiania sportu dla osób ze społeczności LGBTQ+. Była zawodniczka KS Cracovia 1906 Hokej Kobiet. Absolwentka XX Szkoły Trenerów organizowanej przez Stowarzyszenie Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP. Prowadzi warsztaty oraz szkolenia z zakresu umiejętności psychospołecznych dla młodzieży i kompetencji miękkich dla osób dorosłych.
Ewa Rutkowska – absolwentka filozofii (UW) i Szkoły Nauk Społecznych (PAN). Od 2000 r. uczy filozofii w liceum. Trenerka samoobrony i asertywności WenDo – metody przeciwdziałania przemocy ze względu na płeć. Związana z Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej od początku jego istnienia, obecnie członkini zarządu. Absolwentka szkoły trenerskiej TROP. Współautorka m.in. poradnika dla nauczycieli i nauczycielek “Równa szkoła – edukacja wolna od dyskryminacji” a także raportów dotyczących tożsamości płci, przemocy wobec kobiet i płci w edukacji oraz „Równościowego przedszkola”. Pracuje także jako trenerka antydyskryminacyjna i równościowa zarówno w organizacjach pozarządowych jak i instytucjach publicznych, prowadzi wiele warsztatów dla dorosłych i młodzieży.
------------------------------------------------------------
Projekt Piłka nożna kobiet* narzędziem zmian realizowany jest dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z Funduszy EOG.
コメント