IV TURNIEJ O CHRZĄSZCZYKOWY PUCHAR 2011

CHRZĄSZCZYKI WYGRAŁY SWÓJ PUCHAR!

Autorki tekstu: Eliza "Orzech" Tran, Suzi Andreis

17 grudnia odbył się IV turniej o Puchar Chrząszczykowy, w którym wzięło udział dziewięć drużyn. Pięć drużyn z Warszawy -Chrząszczyki, Proste Tutki, Monte-team,Bednarska i Pszczółki Reaktywacja, dwie drużyny z Łodzi - Gotowe na wszystkieoraz Fiero, a także dwie drużyny, które przyjechały do nas specjalnie z Ukrainy –NRG Kijów i Legion Łuck.

 

W piątek wieczorem odbyło się losowanie w naleśnikarni Bastylia. Wszystkie drużyny zostały rozlosowane do trzech grup. W sobotę turniej rozpoczął się o godzinie 8.30 pierwszym meczem pomiędzy Chrząszczykami a Bednarską. Po rozegraniu fazy grupowej pozostały cztery drużyny, które walczyły między sobą o wejście do wielkiego finału. Dziewczyny z NRG Kijów zagrały z Chrząszczykami, a Proste-Tutki z Pszczółkami Reaktywacja. Do wielkiego finału weszły Chrząszczyki oraz Pszczółki. Mecz pomiędzy tymi dwiema warszawskimi drużynami zakończył się wynikiem 3-1 dla gospodyń. W ten oto sposób Chrząszczyki po raz kolejny zdobyły swój własny puchar :)

Niestety nie obyło się bez kontuzji. Najbardziej poszkodowana drużyna pod tym względem to Gotowe na Wszystkie, której dwie zawodniczki musiały się udać na pogotowie. Skończyło się na złamaniu palca u stopy i kontuzji nosa. Dziewczynom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i do grania!

Po turnieju wszystkie rozeszłyśmy się do domów na odpoczynek, żeby wieczorem spotkać się w Le Garage na rozdaniu pucharów oraz nagród indywidualnych, które tym razem troszeczkę zmodyfikowałyśmy. Tradycyjnie nagrodzone zostały – najlepsza bramkarka oraz królowa strzelczyń. Statuetkę za najlepszą bramkarkę otrzymała Agata z Chrząszczyków, co na pewno nikogo, kto widział Agatę w akcji w ogóle, a w szczególności podczas meczu finałowego z Pszczółkami, nie powinno dziwić. Nagrodę dla najlepszej strzelczyni dostały ex equo Czarna i Dzida również z drużyny Chrząszczyków, które podczas turnieju strzeliły po siedem bramek. Potem przyszedł czas na nowość. Podczas tego turnieju postanowiłyśmy wytypować najsympatyczniejszą zawodniczkę. Każda drużyna na początku turnieju dostała dwie karteczki, na których miała oddać swój głos/głosy na wytypowaną zawodniczkę. Tym systeme najsympatyczniejsza zawodniczka turnieju okazała sięJagoda z Gotowych na wszystkie. I w ten sposób rozdałyśmy wszystkie nagrody, które miałyśmy przygotowane i oficjalnie zakończył się turniej. Potem wszystkie skupiłyśmy się na tym, żeby jak najlepiej uczcić kolejny udany turniej :)

 

A teraz podziękowania:
GOandPlay Travel i Bastylii za wsparcie finansowe
stowarzyszeniom Lambda Warszawa i Nigdy Więcej za pomoc
Kobiety Kobietom i HOP za matronat medialny
Marcie "Pigule" za pomoc medyczną podczas rozgrywek
Marcie Zabłockiej za zdjęcia
Marynie i Pawłowi za sędziowanie

Przede wszystkim dziękujemy wszystkim uczestniczkom turnieju, zawodniczkom i kibicom za super atmosferę podczas naszego kolejnego spotkania i mamy nadzieję ze wszystkimi zobaczyć się już na kolejnym turnieju, albo i wcześniej!

Orzech i Suzi

Zdjęcia z turnieju i z imprezy w naszej galerii

Ściągnij wyniki wszystkich meczow

P.S.:
Wyróżnienie dla Loczka (Pszczółki) za najlepsze zgłoszenie: dostałyśmy w jednym komplecie wykaz zawodniczek i wszystkie oświadczenia i upoważnienia. Na następnym turnieju zamierzamy wprowadzić środki motywujące dla wszystkich drużyn, np. dodatkowe małe punkty za punktualność i dokładność zgłoszenia drużyny ;)

Zobacz też:

Ogłoszenie o turnieju.

Losowanie grup.

Informacja o After party.