KOBIECA AKADEMIA PIŁKARSKA 2016 - PODSUMOWANIE

W niedzielę 18/12 odbył się ostatni trening Kobiecej Akademii Piłkarskiej w tym sezonie.

W 2016 roku projekt KAP - cotygodniowe treningi piłki nożnej, otwarte dla wszystkich chętnych kobiet niezależnie od umiejętności - był realizowany przy wsparciu finansowym i infrakstrukturalnym Dzielnicy Mokotów.
Od kwietnia do grudnia 2016 zorganizowałyśmy 35 treningów najpierw na otwartym powietrzu na jednym z mokotowskich Orlików, a od października w hali.

 

W tym roku w treningach KAP brało udział ponad 120 kobiet: po części członkinie naszego stowarzyszenia oraz piłkarki z zaprzyjaźnionych warszawskich drużyn a po części kobiety, które trafiły do nas po raz pierwszy: niektóre uczestniczki kopały piłkę w dzieciństwie i znalazły u nas przestrzeń do gry po wielu latach przerwy, inne rozpoczęły od zera swoją karierę piłkarską na KAPie. Ba! Niektóre z nich dołączyły do zaprzyjaźnionego AKS ZŁY i w rundzie wiosennej być może będą miały swój debiut w IV lidze!

 

Do września treningi prowadziła Magdalena Lutek "Luca", potem pałeczkę Head Coach przejęła od niej Sylwia Swoja.
Dziękujemy obu trenerkom za to, że włożyły w ten projekt nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także (przede wszystkim) pasję. Dzięki Lucy i Swojej kolejne grupy piłkarek miały szansę nauczyć się podstaw tego sportu w otwartym i przyjaznym środowisku.

Specjalną wzmiankę należy się Lucy, która współorganizowała i prowadziła KAP nieprzerwanie od początku w 2012 roku. Luca nadała kształt projektowi, przyczyniła się do popularności treningów i tym samym do sukcesów KAP, wśród których wymienimy nagrodę S3KTOR 2013 za najlepszą inicjatywę sportową oraz zwycięstwo drużyny KAP w turnieju w Barlinku w 2015 roku.

 

Dziękujemy serdecznie Dzielnicy Mokotów za umożliwienie projektu, opiekunowi Orlik Mokotów i dyrektorowi hali na ul. Bytnara za miłą współpracę.
Dziękujemy też wszystkim uczestniczkom za pozytywną atmosferę podczas treningów oraz wszystkim osobom, które w inny sposób nas wsparły.

Do zobaczenia w 2017!