VI TURNIEJ "KOBIETY KOBIETOM" 2012

GOTOWE NA WSZYSTKIE obroniły tytuł: drugi rok z rzędu wygrały puchar Kobiety Kobietom pokonując w wielkim finale Monte –Team.

Autorka tekstu: Suzi Andreis

Mistrzynie Kobiety Kobietom 2012 na gratulacje zasłużyły podwójnie za to, ze przyjechały do Warszawy zdziesiątkowane przez kontuzje a grały wszystkie mecze bez żadnych zmian. Do tego podczas całego turnieju nie straciły ani jednej bramki!

Ogólnie w turnieju brało udział prawie 100 kobiet z 10 drużyn nieformalnych:

- Chrząszczyki, Monte-Team i Proste Tutki wywodzące się z grupy nieformalnej ‘Chrząszczyki’

- Discover Football z Berlina, organizatorki trasy po miastach Euro w Polsce i na Ukrainie. Turniej odbył się w ramach ich projektu

- Gotowe na Wszystkie z Łodzi, mistrzynie z 2011r.

- reprezentacja warszawskiego biura Pricewaterhouse Coopers

- drużyna warszawskiego liceum im. Maharadży Jam Saheba Digvijay Sinhji"Bednarska"

- Multanios, FC United I i FC United II, nieformalne składy, które powstały specjalnie z okazji naszego turnieju

Na drugim miejscu zaklasyfikowało się Monte-Team, które sprawiło sporą niespodziankę pokonując zasłużenie w półfinale Chrząszczyki. Podium skompletowały te ostatnie, które w finale o 3 miejsce wygrały z Niemkami z Discover Football.

Na wieczornej imprezie na Solcu, poza pucharem Kobiety Kobietom i trofeum dla pierwszych trzech formacji, wręczono także nagrody indywidualne:

- statuetkę dla Najlepszej Bramkarki turnieju otrzymała Wiśnia z Gotowych, która nie straciła ani jednej bramki!

- Najlepszą zawodniczką wybrano Orzecha z Monte-Team.

- Tytuł najlepszej strzelczyni wygrała Czarna z Chrząszczyków z 7 golami na koncie.

- Dodatkowe wyróżnienie za waleczność przyznano Anice z Discover Football.

Dwa słowa na podsumowanie.

Ta była pod wieloma względami najlepsza edycja turnieju Kobiety Kobietom, ale, że nie wypada się chwalić, wymienię tylko dwa: po pierwsze idealne boisko i cała infrastruktura DOSiRu, co miało decydujący wpływ na wysoką jakość turnieju. Po drugie to, że prawie połowa drużyn to nowopowstałe składy nieformalne, bo właśnie po to organizujemy turnieje Kobiety Kobietom, Manifowe i Chrząszczykowe, żeby stworzyć przestrzeń dla kobiet, żeby dziewczyny się same zorganizowały, zmontowały drużyny, grały.

Jeśli chodzi o nasze składy ‘chrząszczykowe’ było różnie. Turniej najlepiej zakończył się dla Monte-Team, które ostatnio prezentuje bardzo dobrą formę: tydzień po zwycięstwie w turnieju Fiero! Women’s Cup, w sobotę ‘niebieskie’ zdobyły drugie miejsce. W półfinale zwycięskiego gola strzeliła Maria. Prostym Tutkom niestety nie pomogły nowe czarno-różowe stroje: przegrały w ¼ finału z Chrząszczykami a ostatecznie zakwalifikowały się na 6-tym miejscu. Na rewanż nie będzie trzeba czekać długo: 21 lipca na turnieju w Łodzi.

 

Tak jak co roku dziękujemy wszystkim zawodniczkom za grę fair i pozytywną atmosferę podczas meczów i poza boiskiem. To jest naszym znakiem rozpoznawczym.

Dziękujemy instytucjom, firmom i organizacjom, bez których turniej nie mógłby się odbyć:

przede wszystkim Burmistrzowi Pragi Północ za honorowy patronat i za udostepnienie nam DOSiR 'Kawęczyńska'. Dziękujemy serdecznie managerowi i pracownikom obiektu za idealne przygotowane boisk oraz pomoc techniczną przez cały dzień.

Podziękowania także dla:

portalu Pilkarki.com za matronat medialny oraz mecz pokazowy rozegranym pomiędzy półfinałami a finałami

GO And Play Travel

Sportika.pl

Orfi s.c.

ZINA

za wsparcie

Ambasadzie Niemiec

programu FARE

Stowarzyszeniu Nigdy Wiecej

Stowarzyszeniu Lambda Warszawa

oraz Euro Pride House

za współpracę

Agnieszce, artystce plastycznej, która drugi rok z rzędu wykonała puchar Kobiety Kobietom

Dynamo Cafe, SOLEC44 oraz Cafe Szpulka które gościły nasze wydarzenia przed i poturniejowe.

wszystkim, którzy nam pomogli podczas przygotowań, losowania drużyn do grup turniejowych, samego turnieju oraz imprezy końcowej a w szcezgólności Ani,Patrycji, Tomkowi, Wioli i Murasowi za zapisywanie wyników meczów

last but not least, DISCOVER FOOTBALL za wystawę i objęcie matronatem naszego turnieju w swojej trasie po miastach Euro. Spotkanie z nimi było bardzo inspirującym doświadczeniem: mam nadzieję, że zaowocuje w następne projekty.

 

Zdjęcia z turnieju w naszej galerii oraz na stronie fotografki Urszuli Skarżyńskiej: http://sportofoto.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=239&Itemid=34

Relacje i komentarze na portalu Pilkarki.com: http://pilkarki.com/

oraz na stronie programu FARE: http://www.footballunites.net/news/women-united-against-discrimination/

Zapraszamy za rok na 7 turniej Kobiety Kobietom

Organizatorki: Angela, Marlena, Suzi

Zobacz też:

Ogłoszenie o turnieju.

Informacje o imprezie poturniejowej.

Losowanie grup.

Informacje o rozgrywkach.