I TURNIEJ MISTRZOSTWA "KOBIETY KOBIETOM" 2007

Pierwszy turniej o puchar Kobiety Kobietom odbył się w sobotę 9 czerwca na boiskach przy starych strzelnicach, naprzeciwko Sanktuarium na Siekierkach, w Warszawie. Jestem nadal pod wrażeniem ogromnego zainteresowania wydarzeniem, okazało się bowiem, że turniej przyciągnął na boiska około 150 osób (prawie wyłącznie kobiet) licząc razem grające i kibicujących.

Zwyciężyła drużyna z Warszawy o nazwie Warszawa, która pokonała w finale Tinki Winki, też z Warszawy. Jednak nie sama stolica była reprezentowana na turnieju, gdyż uczestniczyło w nim osiem drużyn składających z dziewczyn pochodzących niemal każdego województwa. 
Zgłosiło się także dużo wolnych zawodniczek, które dopełniły składy Trójmiasto, Łódź, Drink Team (mieszanka z Forum portalu) i z których złożyła się drużyna o wdzięcznej nazwie Sieroty. Do tego należy wymienić także warszawskie Proste Tutki i wrocławską Woda Power.

 

Drużyny podzieliłam na dwie grupy, w których rozegrano po 6 meczów, każdy team z każdym. Początkowo mecze miały trwać 30 min, ale po pierwszych dwóch okazało się, że upał nam na to nie pozwoli i skróciłyśmy je do 20 min. To pewnie zmniejszyło spektakularność wyników, ale pozwoliło nam wszystkim przeżyć do imprezy (a warto było) :)

 

Niestety także w tym roku nie obyło się bez kontuzji: trzy skręcenia i jedno naderwanie ścięgien.

 

W grupie „Annie Lennox” zwyciężył/a/o (On? Ona? Ono?) bezkonkurencyjnie Tinki Winki. W grupie „Angelina Jolie” walka była bardziej zacięta: Warszawa wyprzedziła Proste Tutki w klasyfikacji przez różnicę jednego gola na koncie.

 

W finale zagrały więc Tinki Winki z Warszawą. Zwyciężyła ta ostatnia 2 – 0 a mecz finałowy zakończył się akurat przed wielkim deszczem tak, że wszystkie zdążyłyśmy do samochodów przed zmoknięciem.

 

Puchar (złote popiersie kobiety) wręczono wieczorem w CDQ przy muzyce „We are the champions”. Oprócz pucharu i medali na scenie mistrzynie otrzymały także butelkę szampana, zafundowaną przez Proste Tutki (dziękujemy!), którą oblały pierwsze rzędy publiczności.

 

Zarówno przebieg turnieju jak i wręczenie nagrody odbyły się tak jak sobie tego zamarzyłam, co do tej pory wydaje mi się aż niewiarygodne. 
Dziękuję wszystkim za przybycie na turniej, za uczestnictwo i kibicowanie! 
Szczególne podziękowania dla Dagi, Magdy, Deb-ute i Lemny za sędziowanie, naszej cudownej Japonce za dopilnowanie wyników meczów, ilości strzelonych goli i innych takich cyferek (było tego naprawdę dużo), pomimo upału. 
Sylwii dziękuję za koszenie trawy na boisku, Megi za pomoc w produkowaniu pucharu, Dawidowi za fotografowanie, Ance Zet za sprowadzenie karetki i tym samym życzę zdrowia wszystkim kontuzjowanym.

 

Gratulacje dla wszystkich drużyn: Łódź, Tinki Winki, Trójmiasto, Sieroty, Proste Tutki, Woda Power i Drink Team oraz oczywiście dla Warszawy, mistrzyni Kobiety Kobietom 2007.

Wyniki wszystkich meczów

Zdjęcia: http://www.kobiety-kobietom.com/galeria/thumbnails.php?album=417

Źrodło: http://kobiety-kobietom.com/queer/art.php?art=4525